אוריאה כל מה שצריך לדעת

דלק מסוג אוריאה מפחית את כמות המזהמים הנוצרים במערכת הפליטה והוא מתאים למכוניות שמצוידות במערכות SCR, כדי לחסוך בתצרוכת הדלק ולשפר את איכות הסביבה. במאמר הבא נסביר מה השימושים של אוריאה ואיפה אפשר להשיג את הדלק הזה

אוריאה היא תרכובת מיוחדת שמיוצרת משילוב בין חמצן, מימן, פחמן וחנקן. השימוש בתנאי ניקיון מעבדתיים ולאחר מכן אחסון בכלים המיועדים לכך מבטיחים יתרונות רבים של אוריאה גם בייצור פלסטיק או כרכיב במזון לחיות. עם זאת, אחד השימושים העיקריים והיום יומיים באוריאה הוא דווקא בתור תוסף במנועי דיזל.

השימוש באוריאה מתאים לכלי תחבורה ובהם אוטובוסים, משאיות ורכבים מסחריים שנוסעים על דיזל. מטרתו של התוסף היא להפחית ואף לנטרל את המזהמים שנוצרים במערכת הפליטה, לכן הוא מומלץ לכל רכב שמצויד במערכת SCR. כמו כן, היתרונות של אוריאה באים לידי ביטוי באופן מיידי מבחינת ההשפעה החיובית שלהם על צמצום הזיהום ועל החיסכון בתצרוכת הדלק ולכן גם בהוצאות הכספיות.

מה היתרונות של אוריאה?

אוריאה הוא תוסף שמפחית רעלים מרכבים מונעי דיזל. מצד אחד, הוא מאפשר להמשיך להשתמש במנועי דיזל כדי להשיג ביצועים מעולים וכוח חזק. מצד שני, הוא מפחית את זיהום האוויר בסביבת הרכב ולכן תורם לאיכות הסביבה הכללית. זהו יתרון משמעותי של אוריאה וניתן לראות אותו גם ברכבים פרטיים וגם ברכבים מסחריים.

חוץ מזה, יש עוד כמה יתרונות לתרכובת שאותה מייצרים במיוחד לענף הרכב והתחבורה תודות לשילוב בין חמצן, מימן, פחמן וחנקן:

א. הגבלת ביצועים ברכבים המזהים מחסור באוריאה – כל רכב המצויד במערכת המתאימה ומסוגל לזהות מחסור באוריאה יכול להגביל את הביצועים שלו בצורה אוטומטית לחלוטין. זו מגבלה חשובה, כי היא מונעת את המשך פליטת תחמוצת החנקן.

ב. עמידה בתקן הזיהום – חשוב לשקול שימוש בתוסף מסוג אוריאה גם בגלל סיבות רגולטוריות. בין היתר, רואים את זה למשל עם רכבים שצריכים לעמוד בתקן הזיהום המומלץ על ידי גופי התחבורה וחברות הרכב השונות.

ג. תכונות של החומר – אוריאה הוא תוסף שנראה כמו נוזל שקוף וללא ריח. המשמעות היא שאפשר לשלב אותו גם בסביבה אורבנית צפופה וללא סיכון.

איך מתחזקים ושומרים על אוריאה?

אוריאה הוא נוזל כימי ולכן עדיף להימנע ממגע שלו עם העיניים והעור. במידה ומגע כזה אכן התרחש, צריך למהר לשטוף את האזור עם מים וסבון במשך 15 דקות לפחות. מבחינת אחסנה אין הנחיות מיוחדות, למעט זה שכדאי להרחיק אריזות אוריאה מטמפרטורות גבוהות או נמוכות במיוחד.

לסיכום, דלק אוריאה מומלץ לשימוש בסוגים שונים של כלי רכב שמונעים בדיזל כי יש לו השפעה חיובית על הביצועים, על ההוצאות ועל איכות הסביבה. אם מוסיפים למשוואה תנאי אחסון נוחים, מבינים למה השימושים באוריאה נפוצים בכל העולם וגם בסקטור הפרטי והמסחרי.

SOS בוואטסאפ