מחיר סולר לעומת בנזין

המחיר של סולר ובנזין נקבע לפי שורה ארוכה של פרמטרים. אבל בגלל השימוש הרב בדלקים מן הסוג הזה, חשוב לדעת מה משפיע על המחיר ולא רק מה השורה התחתונה בעמודת ההוצאות

בתי הזיקוק הפועלים בישראל מייבאים נפט גולמי מחו"ל ולאחר מכן מזקקים אותו. תהליך הזיקוק מאפשר בין היתר להפוך את הנפט לבנזין, סולר, קרוסין, גפ"מ ועוד. עם זאת, אין ספק ששני סוגי הדלקים הנפוצים ביותר הם הסולר והבנזין.

סולר משמש אותנו בעיקר להסקה, בעוד הבנזין מזוהה עם תעשיית הרכב. אבל בעוד סולר גם הוא יכול לשמש לטובת הנעה של כלי רכב, בבנזין אי אפשר להשתמש בשביל להפעיל מערכות הסקה של בתים פרטיים או בנייני מגורים. לכן, הדבר החשוב הוא לדעת מה משפיע על מחיר סולר לעומת בנזין ומדוע הסולר נוטה להיות יקר יותר.

 

פרמטרים המשפיעים על המחיר של סולר לעומת בנזין

הנה למשל כמה גורמים שכל אחד מהם יכול להשפיע אחרת על המחיר של סולר לעומת בנזין, גם עבור לקוחות פרטיים וגם עבור חברות בענפי התעשייה:
א. עלות הנפט – הגורם המרכזי שמשפיע על מחיר סולר לעומת בנזין הוא כמובן עלות הנפט. ככל שהנפט שאותו מייבאים לישראל יקר יותר כבר במדינות המוצא שלו, כך המשמעות היא שגם הלקוחות הפרטיים וגם הלקוחות התעשייתיים או המסחריים יצטרכו לשלם קצת יותר על בנזין או על סולר.

ב. הזיקוק – אי אפשר לדבר על פערי מחירים בין סוגים שונים של דלקים בלי להזכיר את רמת הזיקוק. כל בית זיקוק בארץ ובעולם יכול לבחור ברמת זיקוק אחרת, מה שמשפיע על התוצר הסופי ועל הפעלת המכונות או מערכות ההסקה. עם זאת, יש לזכור שרמת הזיקוק רלוונטית באותה מידה גם לסולר וגם לבנזין.

ג. מיסים – הסיבה לפערי מחירים בין סולר, בנזין ודלקים אחרים היא שיקולי מיסוי של המדינה. כיום לדוגמא נוטים למסות בסכומים יחסית גבוהים גם את הבנזין וגם את הסולר לעומת הגז, אך הדיזל נחשב מזהם יותר ולכן עלויות המיסוי שלו מגולמות במחיר סופי גבוה ללקוח.

 

למה סולר יקר יותר מבנזין?

סולר יקר יותר מבנזין בעיקר בתעשיית הרכב. הסיבה לכך קשורה לגורמים אובייקטיביים כגון עלות הנפט, רמת הזיקוק והמיסים, אבל גם לשינוי בביקוש. כאשר הביקוש לרכבי דיזל הולך ויורד בגלל זיהום, ההיצע מצטמצם. הבעיה היא שהביקוש לא ירד עד כדי כך שגם המחיר יירד, אז התוצאה היא עלויות גבוהות.
בנוסף, יש לזכור שבישראל מוטל מס אחיד על סולר לשימושים שונים – בעוד בשאר המקומות בעולם מוטל מס גבוה על סולר לתחבורה אבל מס נמוך על סולר לתעשייה ולחימום.

 

המחיר והשירות הטובים ביותר – רק עם אס או אס אנרגיה בע"מ

האמת היא שזה לא מסובך לבחור ספק של סולר או בנזין. אם חשוב לך לרכז את כל הדרישות תחת קורת גג אחת וגם לחסוך בהוצאות, הגעת לכתובת הנכונה. השארת פרטים באתר הרשמי שלנו היא כרגע הצעד היחיד שמפריד בינך לבין מחיר מעולה ושירות אישי גם ברכישת סולר וגם ברכישת בנזין. יתרה על כך, אנו יכולים לעמוד לרשותך בשלבים שונים של השוואת המחירים כדי להרכיב עבורך הצעה בהתאמה אישית.

יש לך עוד שאלות על מחיר סולר לעומת מחיר בנזין? חשוב לך להתייעץ עם בעלי מקצוע אמינים לפני קבלת כל סוג של החלטה סופית? לחיצה אחת להתייעצות עם צוות של אס או אס אנרגיה בע"מ והבעיות שלך נפתרו!

SOS בוואטסאפ